„Król lew” dołączył do najlepszych

ŁO
opublikowano: 01-08-2019, 14:54

Disney potwierdził, że remake filmu z 1994 r. dołączył do trzech innych produkcji tej wytwórni, które w tym roku przekroczyły poziom 1 mld USD wpływów z biletów.

Nowy „Król lew” zarobił już w kinach na całym świecie ponad 1 mld USD. To czwarty film Disney’a z tego roku, który zarobił ponad 1 mld USD. Pozostałe to: „Avengers: koniec gry”, „Kapitan Marvel” i „Aladyn”.  

"Król lew"
ARC

CNN zauważa, że do takiego poziomu zbliża się również „Toy Story 4”, który do tej pory przyniósł 922 mln USD, więc jest tylko kwestią czasu nim dołączy do „złotej czwórki”. Disney zaplanował jeszcze w tym roku dwa inne, potencjalne hity: „Krainę lodu 2” i kolejny firmy sygnowany marką Star Wars.  

„Avengers: koniec gry” osiągnął największy sukces, bo na liście najbardziej kasowych filmów w historii zdetronizował „Avatara”, kultową produkcja science fiction z 2009 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane