„Król obligacji” nie osiągnął największego zwrotu na obligacjach

opublikowano: 05-02-2019, 14:27

Przez ostatnią dekadę Bill Gross, nazywany niegdyś „królem obligacji”, osiągnął ok. 50 proc. całkowitego zwrotu z inwestycji na rynku obligacji. To mało w porównaniu z jego inną inwestycją.

Większy zwrot niż obligacje dała kolekcja znaczków pocztowych zgromadzona przez Grossa w tym samym okresie. Charles Shreve, szef domu aukcyjnego Robert A. Siegel, który zajmował się niedawno sprzedażą części kolekcji znaczków pocztowych powiedział, że Gross osiągnął na niej zwrot między 100 proc. a 200 proc.

Zobacz więcej

Bill Gross

Bloomberg

- Najlepsze znaczki zanotowały niesamowity wzrost wartości przez ostatnie 10 lat. Średnio zdrożały dwa do trzech razy – powiedział Shreve.

Gross jest znanym filatelistą i nadal sprzedaje znaczki ze swojej kolekcji. Shreve uważa, że uzyska za nie ponad 50 mln USD.

75-letni Gross, który właśnie ogłosił przejście na emeryturę, mówił w październiku ubiegłego roku, że inwestowanie w znaczki pocztowe daje dużo większy zwrot niż w obligacje, „choć nie tak dobry jak w akcje”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy