„Król obligacji” oczekuje ponad 2 proc. inflacji w USA w przyszłym roku

opublikowano: 09-12-2020, 13:46

Jeffrey Gundlach, szef DoubleLine, jest przekonany, że inflacja będzie rosła przez następne kilka miesięcy w USA i w przyszłym roku przekroczy 2,0 proc.

Podczas webcastu dotyczącego flagowego DoubleLine Total Return Bond Fund, nazywany „królem obligacji” Gundlach prognozował, że inflacja może wynosić w USA w przyszłym roku 2,25-2,4 proc. Jego pogląd jest sprzeczny z dominującą opinią ekonomistów, którzy uważają, że choć inflacja może przekroczyć 2 proc. w drugim kwartale 2021 roku, to potem w kolejnych kwartałach spadnie poniżej tego poziomu.

Jeffrey Gundlach, fot. Bloomberg
Jeffrey Gundlach, fot. Bloomberg

Odnosząc się do rynku akcji, Gundlach powiedział, że okres kiedy małe giełdowe spółki zostały „w tyle” dobiega końca. Zwrócił uwagę, że już widać tą zmianę na indeksach Russell 2000 i S&P500.;

Gundlach wskazał również na relację ceny miedzi i złota sugerującą, że rentowność obligacji 10-letnich USA powinna być wyższa.

- Fundamenty nie wspierają obecnego poziomu wyceny obligacji USA – stwierdził.

Gundlach zadeklarował neutralne stanowisko wobec złota. Zaznaczył, że gdyby został zmuszony do jego kupna, robiłby to po obecnej cenie.

Zarządzany przez Gundlacha fundusz Total Return, dysponujący 52 mld USD aktywów, osiąga 3,7 proc. zwrotu w tym roku, co jest wynikiem lepszym od prawie 50 proc. pozostałych funduszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane