„Król obligacji” wskazał największe zagrożenie dla rynków w 2020 roku

opublikowano: 08-01-2020, 15:50

Jeffrey Gundlach, szef DoubleLine twierdzi, że największym zagrożeniem dla rynków finansowych w tym roku jest Bernie Sanders.

Gundlach, nazywany „królem obligacji”, obawia się, że Sanders, niezależny senator ze stanu Vermont, zdobędzie nominację Demokratów i będzie ich kandydatem w wyborach prezydenckich w USA w tym roku. Szef DoubleLine wskazuje, że nominacja oznaczałaby iż Sanders musiałby zostać uznany za „realną siłę” przez inwestorów. 78-letni senator znany jest z lewicowych poglądów. Optuje m.in. za większym opodatkowaniem bogatych, podzieleniem wielkich banków, a także wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej za pracę wysokości 15 USD.

Jeffrey Gundlach
fot. Bloomberg

- Bernie jest silniejszy niż ludzie myślą – powiedział Gundlach. - Rynki finansowe będą musiały poradzić sobie z faktem, że pojawi się niebezpieczeństwo iż Bernie Sanders zacznie być realnym kandydatem do nominacji – dodał.

Szef DoubleLine uważa, że zdobycie nominacji przez Sandersa zależy głównie od stanu gospodarki. Aby do tego doszło ludzie musieliby się mocniej rozczarować do kapitalizmu i zerkać w stronę socjalizmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane