„Król pierogów” chce otworzyć pierwszą polską sieć restauracji w USA

Marek Druś, 5280.com
opublikowano: 25-04-2018, 09:59
aktualizacja: 25-04-2018, 10:01

Cezary Grosfeld, właściciel firmy Pierogies Factory chce stworzyć pierwszą polską sieć restauracji w USA, donosi serwis 5280.com.

Grosfeld wpadł na pomysł zarabiania na pierogach niedługo po przyjeździe do USA w 2005 roku. Stało się to po tym jak spróbował ich w wersji sprzedawanej w lokalnym sklepie sieci Target. W 2010 roku rozpoczął własną produkcję. Otworzył także trzy restauracje w Denver i zaczął oferować pierogi we własnym food-trucku. Obecnie zamierza wraz z partnerem, który ma 23-letnie doświadczenie z pracy dla Coca-Coli, stworzyć pierwszą polską sieć restauracji w USA. Planuje otwieranie dwóch-trzech lokali każdego roku i liczy, że staną się one znane w całym kraju.

Zobacz więcej

youtube.com

- Moim marzeniem jest, aby zobaczyć restaurację Pierogies Factory wszędzie gdzie pojadę – powiedział Grosfeld.

Aby to osiągnąć zwiększył działalność. Dostarcza swoje pierogi do 15 różnych restauracji w Denver i okolicach. Można je także nabyć z dostawą do domu przez Internet, również za pośrednictwem Amazon Fresh. Mrożone pierogi produkowane przez Grosfelda dostępne są w 60 sklepach. Jego firma produkuje 16 rodzajów pierogów, w tym sześć wegańskich. Nad jakością czuwa mama Grosfelda. 

- Chcę, aby ludzie jedli to samo, co ja jem w domu – powiedział. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, 5280.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / „Król pierogów” chce otworzyć pierwszą polską sieć restauracji w USA