Kroll Ontrack zatrudni w Katowicach

DI, PAP
opublikowano: 04-06-2013, 15:42

Firma Kroll Ontrack, która zajmuje się odzyskiwaniem danych i informatyką śledczą, zapowiada dalszy rozwój swego centrum badawczo-rozwojowego w Katowicach. Zwiększać się będzie m.in. zatrudnienie specjalistów.

Poinformował o tym podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach prezes i dyrektor zarządzający Kroll Ontrack Dean Hager. Jak zaznaczył, w ciągu ostatniego roku pracę w katowickim centrum badawczo-rozwojowym firmy znalazło ok. 50 osób. W najbliższych 2-3 latach to tempo rozwoju powinno zostać utrzymane.

"Myślę, że nasze centrum w Katowicach będzie rozwijało się w podobnym tempie - że w najbliższych dwóch-trzech latach ten rozwój będzie postępował tak, jak w ostatnim roku. Na pewno jeszcze przez długi czas będziemy zatrudniać. Cały czas mamy wolne etaty i zatrudniamy nowych specjalistów" - mówił Hager przypominając, że Kroll Ontrack współpracuje tu m.in. z uczelniami z regionu.

Według szefa Kroll Ontrack istniejący od 2001 r. i zatrudniający obecnie ponad 100 osób polski oddział firmy w Katowicach jest trzecim pod względem wielkości - po amerykańskiej centrali w Minnesocie i oddziale w Londynie. Z kolei katowickie centrum badawczo-rozwojowe, w którym pracuje ponad 70 osób, daje jedną czwartą całego potencjału firmy w tym zakresie (ok. 280 osób).

W ub. roku firma zdecydowała o rozwoju istniejącego od 2004 r. w Katowicach centrum badawczo-rozwojowego. Zdaniem jej prezesa Katowice są miastem, gdzie można pozyskać bardzo dobrych specjalistów. "Dzięki rozwojowi struktury w Polsce mogliśmy zwiększyć naszą efektowność o 20 proc. - chodzi nie tylko o opracowywanie rozwiązań dla polskiego rynku; tutejsi pracownicy opracowują projekty globalne" - zaznaczył Hager.

Główny specjalista polskiego oddziału Paweł Odor podał, że w Katowicach pracują przede wszystkim programiści i specjaliści jakości, testujący oprogramowanie. "Część zespołów pracuje nad produktami, które już są na rynku, część nad rozwiązaniami, które będą wdrażane. Mamy też grupę osób zajmującą się rozwiązywaniem problemów. Wszyscy ściśle współpracują z programistami w Stanach Zjednoczonych. Zespoły też wymieniają się pracą, współpracując w trybie całodobowym" - tłumaczył Odor.

Hager przekazał, że obecnie jednym z głównych pól działalności firmy jest pozyskiwanie danych w śledztwach i procesach sądowych. W Stanach Zjednoczonych z usług Kroll Ontrack korzysta m.in. ok. 90 ze 100 największych kancelarii prawnych. Firma doszła do wniosku, że część rozwiązań wypracowanych pod kątem amerykańskiego systemu prawnego można stosować też np. na gruncie europejskim.

Chodzi przede wszystkim o technologie analizy danych, pozwalające na sprawne odnajdywanie konkretnych informacji w dużej ich ilości. Tego typu rozwiązania być wykorzystywane podczas śledztw, ale też kontroli czy audytów. Prócz tego firma zajmuje się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych nośników, bada przypadki związane z kradzieżą danych z dysków i innych nadużyć, zajmuje się też skutecznym niszczeniem danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane