Królowa szuka pokojówki po kosztach

AR
aktualizacja: 19-06-2017, 11:53

Pałac Buckingham oferuje 16,5 tys. funtów rocznej pensji dla stałej pokojówki – wynika z oficjalnego ogłoszenia. To o kilka tysięcy funtów mniej niż przeciętna gaża w tym zawodzie na Wyspach.

Zobacz więcej

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II Fot. Foreign and Commonwealth Office (CC BY 2.0), via Flickr

Jeśli przykład idzie z góry, to najbliższe miesiące nie zapowiadają się najlepiej dla klasy pracującej w Wielkiej Brytanii. Z ogłoszenia o pracę, które pojawiło się na oficjalnej stronie Pałacu Buckingham, wynika, że królowa Elżbieta szuka pani do sprzątania na pełen etat. Oferowane wynagrodzenie to: 16,5 tys. GBP (79,45 tys. zł) rocznie, czyli 1375 GBP (6,62 tys. zł) miesięcznie. Jako rekompensatę  za tak niską stawkę monarchia oferuje dodatkowo zakwaterowanie i wyżywienie w pałacu, które będą rozliczane w ramach pensji. Zatrudniona osoba będzie sprzątać, czyścić kurze i polerować przedmioty w 775-pokojowym dobytku królowej. Wymagania? Kandydat musi być dyspozycyjny w pełnym wymiarze godzin pracy, przez 5 dni w tygodniu. Mile widziane są entuzjazm i zainteresowanie branżą hotelarską, która oferuje najwyższy poziom usług, a także dbałość o szczegóły.

Portal Royal Central zauważa, że przeciętne wynagrodzenie (co prawda, bez zakwaterowania i wyżywienia) w tej branży wynosi 23,1 tys. GBP, czyli o ok. 6 tys. GBP więcej niż oferuje królowa. W kwietniu tego roku  Wielka Brytania podniosła minimalną stawkę godzinową dla osób po 25. roku życia do 7,5 GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Królowa szuka pokojówki po kosztach