Kropiwnicki.pl pod młotek - prasa

PAP
opublikowano: 30-08-2007, 07:54

Maciej Głuszek, 25-letni informatyk ze  Szczecina, chce za 10 tys. zł sprzedać domenę internetową kropiwnicki.pl, której jest właścicielem. Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki powiedział, że "niejednemu psu Burek" i z oferty nie skorzysta ľ pisze "Dziennik Łódzki".

Handel domenami z nazwiskiem danej osoby nie jest w Polsce zabroniony. Nazwa domeny zawierająca tylko nazwisko nie identyfikuje jednoznacznie człowieka, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest tylko jedna osoba o takim nazwisku ľ mówi Artur Piechocki, prawnik Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, która rejestruje nazwy domen.

Internauci na sprzedaż wystawili m.in. domenę ziobro.pl i kwasniewski.com.pl. Po wystukaniu hasła rokita.pl pojawia się strona firmy z branży chemicznej działającej od lat 60. Na gosiewski.com.pl - agencja szkoleniowo-doradcza, pod domeną ziobro.com.pl znajdziemy zakład recyklingu Ziobro SC. A pod adresem kaczynski.pl możemy kupić m.in. änapędy elektrohydrauliczne do drzwi przymykowych jedno- i dwuskrzydłowychö.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 600 tys. domen. Dziennie przybywa ich tysiąc. Do tego dochodzi ponad 80 tys. adresów z końcówką eu., które należą do Polaków. Domenę można kupić już za 10 zł. Roczne utrzymanie strony kosztuje od 20 do 60 zł. Ceny w ostatnich latach spadłym, niedawno za domenę z końcówką pl płaciło się 200 zł rocznie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy