Kropiwnicki: W kwietniu milion podpisów za wolnym w święto Trzech Króli

PAP
07-03-2009, 15:13

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zapowiedział w sobotę na konferencji prasowej, że w kwietniu będzie milion podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o przywróceniu 6 stycznia - w święto Trzech Króli - dnia wolnego od pracy.

Na początku stycznia Kropiwnicki złożył w Sejmie projekt ustawy wraz z uzasadnieniem oraz 3,5 tysiąca podpisów popierających inicjatywę.

Po sprawdzeniu dokumentów przez marszałka Sejmu Komitet inicjatywy ustawodawczej projektu ustawy o przywróceniu święta Trzech Króli dostał trzy miesiące na zebranie wymaganych co najmniej 100 tys. podpisów poparcia pod projektem, żeby mógł być on formalnie zgłoszony w Sejmie.

"W tej chwili w całej Polsce mamy już 300 tys. potwierdzonych podpisów, z czego 60 tys. w samej Łodzi. Mamy jeszcze miesiąc i trzy dni na ich złożenie w Sejmie. Do tego czasu zbierzemy milion podpisów" - oświadczył w sobotę Kropiwnicki.

Dla prezydenta Łodzi to druga batalia o święto Trzech Króli. W połowie października posłowie odrzucili zgłoszony przez niego obywatelski projekt ustawy ustanawiającej 6 stycznia dniem wolnym od pracy. Wówczas inicjatywę poparło 553 259 osób.

Po głosowaniu Kropiwnicki zapowiedział, że nie zrezygnuje i złoży w Sejmie kolejny projekt, z milionem podpisów poparcia. Swoją determinację uzasadniał tym, że święto Trzech Króli jest najstarszym świętem chrześcijańskim, starszym nawet niż Boże Narodzenie. Przez lata było w Polsce dniem świątecznym, a w dziewięciu krajach Unii Europejskiej jest nadal dniem wolnym od pracy.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kropiwnicki: W kwietniu milion podpisów za wolnym w święto Trzech Króli