Krosno walczy o układ

KSA
opublikowano: 14-10-2009, 00:00

Producent szkła złoży wniosek o przywrócenie układu. Ma nowego, znaczącego akcjonariusza.

Producent szkła złoży wniosek o przywrócenie układu. Ma nowego, znaczącego akcjonariusza.

O 9,5 proc. drożały wczoraj na drugim fixingu akcje Krosna. Rynek pozytywnie odebrał informację o tym, że powyżej progu 5 proc. ujawnił się w spółce cypryjski podmiot AJW Investment. To firma powiązana z Januszem Wójcikiem, członkiem rady nadzorczej Krosna. Dotychczas pakietem dającym powyżej 5 proc. głosów dysponował tylko Stefan Maciejewski, prezes spółki.

To nie koniec dobrych informacji. Spółka jest bliżej dogadania się z wierzycielami. Dąży do zamiany upadłości likwidacyjnej na układową.

— Kończymy uzgodnienia z bankiem Pekao, który posiada największą wierzytelność Krosna — mówi Stefan Maciejewski.

Wkrótce do sądu ma trafić wniosek o zmianę upadłości. Z wyliczeń prezesa wynika, że stopień zaspokojenia wierzycieli w układzie będzie ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku likwidacji. Na tym nie koniec.

— Nasze działania spotykają się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony wierzycieli — jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych rozmów z inwestorem zagranicznym. Otrzymaliśmy w tym tygodniu list intencyjny, w którego ramach będziemy prowadzić dalsze rozmowy. Rozważamy w jednej z opcji układowych znaczne dokapitalizowanie spółki — mówi Stefan Maciejewski.

Więcej szczegółów nie ujawnia, podejrzewa natomiast, że wniosek o ogłoszenie upadłości Krosna był nieuzasadniony.

Tymczasem za kilkanaście dni Krosno zostanie wycofane z obrotu giełdowego, bo mija pół roku od ogłoszenia upadłości. Zarząd prosi nadzór o przedłużenie notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane