„Krótka sprzedaż” straciła 2,3 mld USD w jeden dzień na Nvidii

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 26-05-2023, 09:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wzrost kursu spółki Nvidia do rekordowej wartości w czwartek oznaczał 2,3 mld USD straty „na papierze” tylko w jeden dzień dla inwestorów grających na spadek wartości amerykańskiego producenta chipów, informuje Bloomberg.

Akcje Nvidii drożały w trakcie czwartkowej sesji nawet o 27 proc. po tym jak spółka przedstawiła prognozę przychodów kwartalnych o ponad 50 proc. wyższą od szacunków analityków. Dla „krótkiej sprzedaży” oznaczało to 2,3 mld USD straty w czwartek, wyliczyła firma S3 Partners. Od początku roku grający na spadek kursu Nvidii stracili już 8,1 mld USD „na papierze”, bo kapitalizacja spółki więcej niż podwoiła się w tym okresie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg zwraca uwagę, że wielu inwestorów grających na spadek kursu Nvidii wycofało się z tej transakcji w ostatnim czasie. Dane z ostatnich 30 dni pokazują, że liczba „sprzedawanych krótko” akcji spółki spadla prawie 11 proc., co oznacz, że inwestorzy zamykali pozycje ze stratą.

Pomimo wycofywania się inwestorów grających na spadek kursu, Nvidia jest nadal czwarta pod względem „krótkiej sprzedaży” jej akcji wśród amerykańskich spółek po Apple, Tesli i Microsofcie.

Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje Nvidii drożały o 24,4 proc. W handlu posesyjnym taniały 0,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bloomberg, MD

Polecane