Krótko o Robercie F. Kennedym Jr.

Jacek Zalewski
opublikowano: 15-02-2002, 00:00

Profesor Robert Francis Kennedy Jr., postać wpływowa w USA, pełni obecnie funkcję pełnomocnika Rady Ochrony Zasobów Naturalnych Rządu Stanów Zjednoczonych. Dzięki dotychczasowej działalności zyskał opinię stanowczego obrońcy środowiska. Tak stanowczego, że ze swymi przeciwnikami niejednokrotnie musiał ścierać się na sali sądowej. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć kampanię na rzecz dostawy wody dla Nowego Jorku. Porozumienie o tzw. wododziale, które Robert F. Kennedy Jr. negocjował z ramienia ekologów i samych nowojorczyków, jest postrzegane jako międzynarodowy model konsensusu. Profesor Kennedy aktywnie działał też poza granicami Stanów Zjednoczonych. Wspierał m.in. negocjacje o ochronie autochtonicznych plemion Ameryki Łacińskiej i Kanady.

Nasz gość nie ukrywa, że ma wyraziste poglądy polityczne. Aktywnie uczestniczył w kampaniach wyborczych demokratów, m.in. w 1980 r. przy promocji Edwarda Kennedy’ego oraz Alberta Gore’a w 2000 r.

Profesor Kennedy ma również sukcesy naukowe. Ukończył Harvard University. Studiował także w London School of Economics oraz zaliczył studia prawnicze na University of Virginia Law School. Jego artykuły były publikowane m.in. w „The New York Times”, „The Wall Street Journal” czy „The Washington Post”.

Nasz gość jest wielkim miłośnikiem wioślarstwa. Jak mówi, „trenuje wtedy, kiedy to jest tylko możliwe”. Zorganizował i poprowadził wiele wypraw w Ameryce Łacińskiej z tzw. pierwszym schodzeniem w dół mało znanych rzek w Peru, Kolumbii i Wenezueli. Może się także pochwalić licencją sokolnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy