KRRiT chce szybko wydać decyzję ws. projektu telewizyjnego Agory

PAP
19-06-2009, 11:48

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) chce jak najszybciej wydać decyzję w sprawie złożonego przez Agorę wniosku o  koncesję dla satelitarnej telewizji Tuba TV - poinformowała PAP dyrektor departamentu prezydialnego KRRiT Anna Szydłowska-Żurawska.

Po zaopiniowaniu przez poszczególne departamenty KRRiT, wniosek Agory może stanąć na posiedzeniu rady jeszcze przed planowaną na sierpień przerwą w obradach.

"Agora złożyła wniosek w poniedziałek. To jest ich nowy projekt, poprzez rozprowadzanie satelitarne. W tej chwili wniosek został przekazany do zaopiniowania i trwają podstawowe prace proceduralne związane z koncesjami" - powiedziała PAP Szydłowska-Żurawska.

"Pracuje nad nim departament programowy, departament techniki, departament prawny, departament koncesyjny i staramy się zakończyć to jak najszybciej. Sądzę, że przed okresem, który jest planowany jako przerwa w obradach KRRiT, czyli pewnie w sierpniu, być może stanie to na posiedzeniu krajowej rady" - dodała.

"Kanał ma być umieszczony na multipleksie, który obejmuje telewizję mobilną DVB-H, w związku z tym przyspieszamy prace nad koncesją, bo w zakresie DVB-H prace są już mocno zaawansowane" - powiedziała również.

Wcześniej "Presserwis" pisał, że Agora pracuje nad projektem telewizji muzycznej oraz, że kanał prawdopodobnie jest przygotowywany z myślą o umieszczeniu go na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji "Presserwisu" nad projektem telewizyjnym pracuje Dawid Podhajski, który został zatrudniony w Grupie Radiowej Agory jako zastępca dyrektora ds. operacyjnych projektu Tuba.fm i zajmuje się tą platformą oraz nowymi technologiami.

"Dawid Podhajski zajmuje się naszym projektem Tuba. Mamy wiele zasobów i wykorzystujemy potencjał naszych mediów do tworzenia ofert tematycznych i staramy się zapewnić odbiorcom możliwie najszerszy dostęp do tych ofert z wykorzystaniem różnych platform jak np. prasa, internet, radio czy reklama zewnętrzna" - powiedziała wcześniej PAP Urszula Strych, rzecznik Agory.

Agora ma już w portfolio jeden kanał telewizyjny, przygotowany przez Grupę Radiową Agory - Kiss TV, dostępny od sierpnia 2008 r. na internetowej platformie Tuba.fm. Prezentowane są w nim teledyski polskich i zagranicznych gwiazd reprezentujących takie gatunki muzyczne, jak m.in. pop, rock, R'n'B, dance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / KRRiT chce szybko wydać decyzję ws. projektu telewizyjnego Agory