Krugman: Nie jest OK

MD, nyt.com
opublikowano: 06-02-2012, 11:33

W lepszym świecie dobry raport z amerykańskiego rynku pracy byłby powodem do świętowania. Ale nie w świecie, który zamieszkujemy, pisze ekonomista Paul Krugman.

- Nasza gospodarka pozostaje w głębokiej zapaści. Jak wskazał Economic Policy Institute, zaczęliśmy 2012 rok z mniejszą liczbą zatrudnionych niż w styczniu 2001 roku – zerowy wzrost po 11 latach, nawet pomimo że populacja, a przez to liczba miejsc pracy, których potrzebujemy, rosła stabilnie – napisał Krugman w poniedziałkowym The New York Times. – Instytut szacuje, że nawet przy styczniowym tempie kreowania miejsc pracy potrwa do 2019 roku przywrócenie pełnego zatrudnienia – dodał.

Amerykański ekonomista podkreśla, że piątkowy raport o sytuacji na rynku pracy nie powinien spowodować osłabienia wysiłków promujących wzrost gospodarczy.

- Pełne zatrudnienie wciąż jest odległym marzeniem – pisze Krugman, laureat Nagrody Nobla z 2008 roku. – Politycy powinni zrobić wszystko co mogą, abyśmy powrócili do pełnego zatrudnienia jak najszybciej się da – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, nyt.com

Polecane