Kruk chce przejąć we Włoszech

DI
opublikowano: 29-10-2016, 14:49

Firma windykacyjna Kruk poinformowała, że zamierza nabyć spółkę na rynku włoskim. Umowa ma zostać zawarta jeszcze w listopadzie.

- Zarząd KRUK S.A. informuje, że w dniu 28 października 2016 roku powziął informację o przyjęciu przez obecnych udziałowców oferty nabycia udziałów w spółce działającej w obszarze zarządzania wierzytelnościami, na rynku włoskim. Zgodnie z ofertą, emitent nabędzie łącznie 100 proc. wolnych od wszelkich obciążeń oraz od praw osób trzecich udziałów - podaje Kruk w w komunikacie.  

Skonsolidowane przychody spółki, którą chce przejąć Kruk wyniosły w 2015 r. 2,2 mln EUR, czyli według kursu średniego NBP z piątku 9,5 mln złotych.

Kruk podkreśla, że nabycie udziałów będzie zgodne z jego strategią na lata 2015-2019, w której grupa zakłada rozwój także poprzez akwizycje.  

- Strony ustaliły, że zawarcie umowy nabycia udziałów nastąpi nie później niż do dnia 21 listopada 2016 roku - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy