Krupiński o decyzji ws. fuzji lub współpracy Pekao i Aliora

PAP
opublikowano: 10-05-2018, 12:28
aktualizacja: 10-05-2018, 12:31

Analizy dotyczące współpracy lub połączenia Pekao i Alior Banku zakończą się najpóźniej w II kwartale - poinformował w czwartek prezes Pekao SA Michał Krupiński. Dodał, że Pekao podtrzymuje cel dwucyfrowego wzrostu zysku w 2018 r.

Michał Krupiński, prezes Pekao
Zobacz więcej

Michał Krupiński, prezes Pekao [FOT. GK]

"Będziemy chcieli podjąć decyzję jak najszybciej, nie później niż do końca II kwartału" – powiedział Krupiński na konferencji prasowej.

W październiku 2017 roku Pekao i Alior Bank poinformowały, że przeanalizują możliwości współpracy. W tym celu banki podpisały list intencyjny dotyczący wstępnych analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy lub połączenia obu podmiotów. Największym akcjonariuszem obu banków jest PZU.

Krupiński przekazał, że Bank Pekao, po wynikach I kwartału, podtrzymuje cel wzrostu zysku netto w 2018 roku w tempie dwucyfrowym.

"Zysk netto wzrósł w I kwartale 2018 roku o 12 proc. i podtrzymujemy, że zamierzamy wzrosnąć w tempie dwucyfrowym w tym roku" – powiedział.

Bank informował w lutym, że liczy, iż bez uwzględnienia osiągniętego w 2017 roku zysku z przeszacowania poprzednio posiadanych udziałów w PPIM i Xelion, w 2018 roku zysk netto banku wzrośnie w tempie dwucyfrowym.

Zysk netto grupy Banku Pekao SA w pierwszym kwartale 2018 roku wzrósł do 392,3 mln zł z 349,7 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Krupiński o decyzji ws. fuzji lub współpracy Pekao i Aliora