Kruszwica przejmuje w Szczecinku

MICH
opublikowano: 07-05-2012, 00:00

Do urzędu antymonopolowego wpłynął wniosek o zakup producenta tłuszczy, należącego do rodziny Świtalskich.

Notowane na giełdzie Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, numer jeden na rynku olejów roślinnych, poszerzą portfel margaryn, w którymdziś znajdują się takie marki, jak Masmix, Smakowita czy Manuel.

Do urzędu antymonopolowego wpłynął wniosek o zgodę na zakup części aktywów Małpki, spółki należącej do rodziny Świtalskich.

Chodzi o Zakład Produkcji Tłuszczy w Szczecinku, specjalizujący się w margarynach i miksach (jej marki to m.in. Palma, Benevita i Ekstra Pomorski). Po sprzedaży zakładu Małpce pozostaniehandlowa część jej biznesu — sieć sklepów Małpka Express.

Obie strony transakcji odmówiły komentarza. W 2011 r. Kruszwica osiągnęła 2,3 mld zł przychodów ze sprzedaży, a na czysto zarobiła prawie 30 mln zł. Ze złożonego w KRS sprawozdania za 2010 r. wynika, że zakład w Szczecinku wypracował 410 tys. zł zysku netto przy 76,4 mln zł sprzedaży.

1,5

mld zł Tyle według firmy Nielsen jest wart rynek margaryn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH

Polecane