Kruszwica straciła siły

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 25-04-2005, 00:00

W wyniku spadków, które trwały od początku roku do końca marca, kurs Kruszwicy dotarł do 28 zł i tu znalazł twarde dno. Odbicie nie wyniosło ceny akcji zbyt wysoko. Do wyznaczonego podczas grudniowych notowań oporu, na wysokości 36,5 zł, jeszcze daleka droga.

Ubiegły rok nie był dla spółki tak udany jak poprzedni. Wprawdzie przychody wzrosły o 8,2 proc., ale zyski spadły niemal na każdym poziomie. Rynek nie wierzy również, by w tym roku sytuacja miała się znacząco poprawić. Dodatkowo, akcjami Kruszwicy ma być dokapitalizowany BGK, co zwiększa ryzyko podaży akcji w przyszłości. Aktywność inwestorów na walorach spółki jest niska, przez co ostatnie sesje nie mają dużego znaczenia prognostycznego. Należy się jednak spodziewać kolejnego wsparcia na 28 zł, chyba że spółka poda dobre wyniki za pierwszy kwartał, a popyt zostanie poparty wysokimi obrotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kruszwica straciła siły