Kryzys nieważny – to będą święta jak każde inne

JKW
opublikowano: 12-11-2009, 12:07

Przeciętna polska rodzina wyda z okazji świąt, na prezenty i organizację przyjęć, 1575 zł – wynika z badania firmy doradczej Deloitte. To o 1,6 proc. więcej, niż przed rokiem.

- Kryzys przebiega w Polsce stosunkowo łagodnie, dlatego wydatki świąteczne są stabilne – tłumaczy Adam Chróścielewski z Deloitte.

Na tle innych badanych krajów okazujemy się niemal oazą spokoju. W Irlandii wydatki rodzin spadają o o 22 proc., w Wielkiej Brytanii o 17 proc., a Hiszpanii o 9 proc. Średnio w Zachodniej Unii świąteczna konsumpcja ma spaść o 7 proc., a w całej Europie – o 4 proc. Ale i tak przeciętna badana europejska rodzina wyda więcej niż polska – 600 EUR (2520 zł).

Jakie prezenty najczęściej kupują Polacy, a jakie najchętniej by otrzymali? Jak i gdzie robimy zakupy i co ma największy wpływ na nasze decyzje? Czytaj w jutrzejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kryzys nieważny – to będą święta jak każde inne