Krzysztof Mamiński nie reprezentuje już pracodawców kolejowych

PAP
opublikowano: 31-01-2013, 12:35

Prezes Związku Pracodawców Kolejowych Krzysztof Mamiński podał się do dymisji - poinformowały w czwartek kolejowe związki zawodowe. Informację, że Mamiński nie będzie już reprezentował pracodawców w sporze ze związkowcami potwierdziła też rzeczniczka PKP SA.

"Potwierdzam, że pan Krzysztof Mamiński nie będzie już nas reprezentował" - powiedziała PAP rzeczniczka PKP SA Katarzyna Mazurkiewicz. Władze PKP SA mają szerzej poinformować o całej sytuacji na konferencji prasowej o godz. 13.

W trwających rozmowach związków z pracodawcami ogłoszono przerwę. Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek poinformował dziennikarzy, że negocjacje zostały przedłużone do końca lutego. Do końca lutego - jak poinformował Miętek - przedłużono stare zasady naliczania ulg przewozowych, które są przedmiotem sporu. Miętek podał też, nie zna przyczyn rezygnacji Mamińskiego. Jednocześnie wyraził zadowolenie, że w czwartek nie doszło do "najgorszego", czyli decyzji o strajku generalnym na kolei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane