Ksi.pl wyróżnione za nowatorstwo

MBE
opublikowano: 15-06-2012, 00:00

Spółka produkująca systemy do gromadzenia danych współpracuje m.in. z Archiwum Senatu RP oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

Firma Ksi.pl, działająca w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej, została jednym z laureatów konkursu „InnoFirma-Parkowe Orły 2012” przeprowadzonego przez Stowarzyszenie

Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości. Uczestniczyły w nim firmy ulokowane w parkach technologicznych i inkubatorach, działających na terenie Polski. O nagrodę główną, czyli wyjazd dla jednego przedstawiciela firmy do jednego z czołowych europejskich ośrodków innowacyjności i przedsiębiorczości oraz udział w spotkaniach z potencjalnymi kooperantami, walczyły przedsiębiorstwa o największym potencjale innowacyjnym, zdolne do prowadzenia działalności na rynkach międzynarodowych.

Ksi.pl działa od 2006 r. w branży wysokich technologii informacyjnych. Produkuje autorskie systemy do gromadzenia i przetwarzania informacji. Swoją działalność od początku prowadziła w stolicy Małopolski. Do jej największych klientów należą: Archiwum Senatu RP, Instytut Pamięci Narodowej, Filmoteka Narodowa oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe. W krakowskiejstrefie ekonomicznej Ksi. pl działa od końca 2010 r. Zaczynała działalność od produktów do obsługi księgowo-finansowejmałych i średnich przedsiębiorstw. Adresowane były do firm usługowych i handlowych. Następnie firma stworzyła kompleksowy system do obsługi przedsiębiorstw sektora telekomunikacyjnego. Dziś jest to bardzo popularne rozwiązanie automatyzujące proces obsługi abonentów u operatorów telewizji kablowych, internetu i telefonii VOIP.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej przedsiębiorstwo realizuje także innowacyjne projekty: BlueSend oraz VoiceMetrics. BlueSend. Pierwszy to system wymiany informacji z urządzeniami mobilnymi, m.in. telefonami komórkowymi, smartfonami i palm topami. Umożliwia bezpłatne pobieranie informacji przy wykorzystaniu technologii łączności bezprzewodowej, np. przez bluetooth i HSDPA. VoiceMetrics to system do efektywnej identyfikacji mówcy. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod statystycznych weryfikuje zarejestrowanych użytkowników na podstawie unikalnej sygnatury biometrycznej danej osoby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu