Ksiądz otwiera restaurację „Robin Hood” dla bezdomnych

opublikowano: 10-11-2016, 10:39

W listopadzie ma zostać w Madrycie otwarta restauracja, w której dochody z płacących klientów będą przeznaczone na karmienie bezdomnych.

Restauracja w ciągu dnia będzie oferowała płatne posiłki. Wieczorami będą w niej mogły jeść wyłącznie osoby bezdomne. Posiłki dla nich będą bezpłatne.

- Restauracja będzie nazywać się „Robin Hood” chociaż pomysł nie polega na tym aby rabować bogatych by karmić biednych, ale aby raczej dzielić się z nimi – powiedział ojciec Angel Garcia, którego jest to pomysł.  

To kolejna inicjatywa katolickiego duchownego, założyciela organizacji „Mensajeros de la Paz” (Posłańcy Pokoju). Wcześniej w jego kościele udostępniono darmowe WiFi, darmową kawę i herbatę przez cały dzień, a także aplikację na smartfona do wirtualnej spowiedzi. 

Ojciec Angel Garcia ma nadzieję, że restauracja otwierana w listopadzie będzie pierwszą z planowanej sieci. Wyjaśnił, że jego pomysł zrodził się z chęci udostępnienia osobom bezdomnym możliwości godnego zjedzenia posiłku w restauracji, a nie jadłodajni. 

- Kolacja będzie podana na normalnej zastawie – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu