Księżna Sussex pomogła rynkowi złota

opublikowano: 27-05-2018, 22:00

Od stycznia do marca złota biżuteria cieszyła się największym od dziewięciu lat zainteresowaniem amerykańskich konsumentów — wynika z danych World Gold Council, na które powołał się Reuters.

Od stycznia do marca złota biżuteria cieszyła się największym od dziewięciu lat zainteresowaniem amerykańskich konsumentów — wynika z danych World Gold Council, na które powołał się Reuters. Jubilerzy nie mają wątpliwości, że to zasługa Meghan Markle, dziś już oficjalnie tytułowanej księżną Sussex. Ona — amerykańska aktorka, on — książę: ten filmowy scenariusz ziścił sie w prawdziwym życiu w maju. Transmisję z „royal wedding”, czyli królewskiego ślubu, oglądali przed telewizorami także Polacy. O ile bardziej musiała interesować mieszkańców USA, dla których Markle jest rodaczką — już jako narzeczona księcia gwiazda serialu „W garniturach” została tam okrzyknięta ikoną mody. Nie bez znaczenia był moment, kiedy powiedziała, że jej ulubioną jest biżuteria z żółtego złota — właśnie z takiego kruszcu został wykonany jej pierścionek zaręczynowy.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Reuters spekuluje, że to właśnie dzięki żonie księcia Harry’ego Windsora, członka brytyjskiej dynastii królewskiej, sprzedaż złota w USA w pierwszym kwartale wystrzeliła. Agencja określiła to zjawisko jako „efekt Meghan”.

— W tamtym czasie, czyli zaręczyn i narzeczeństwa, zaczęliśmy obserwować, że sprzedaż złota się poprawia, a przez ostatnich kilka miesięcy ten efekt był jeszcze bardziej widoczny. W tym roku wyniki sprzedaży biżuterii z żółtego złota poprawiły się o 30 proc. — mówi David Borochov z R&R Jewelers w Nowym Jorku.

Żółte złoto — mówią amerykańscy jubilerzy — nie było pierwszym wyborem konsumentów. Woleli raczej biżuterię z białego złota, srebra i platyny. Nawet różowe złoto było bardziej na topie niż tradycyjny kolor tego kruszcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu