Księżniczka wystawia biżuterię na aukcję

opublikowano: 05-04-2016, 10:27

Na 18 maja zaplanowana została aukcja części biżuterii należącej do księżniczki Gabriele zu Leinngen, byłej żony księcia Aga Khana, jednego z najzamożniejszych ludzi na świecie, informuje Bloomberg.

 Licytacja, która ma być przeprowadzona przez genewski oddział domu aukcyjnego Christie, może przynieść wpływy rzędu co najmniej 15 mln USD. 

Księżniczka Gabriela zu Leiningen
Księżniczka Gabriela zu Leiningen
Wikipedia

Księżniczka, która przed poślubieniem w 1998 r. Khana była pierwszą żoną księcia Leiningen, wiele klejnotów otrzymała jako prezent od drugiego ze swoich mężów. Większość z tych darów pochodzi od znanych jubilerów. Są to m.in. wyroby Van Cleef & Arpels, Cartiera, Schlumbergera i Tiffanny’ego. 

Wśród obiektów wystawionych na sprzedaż znajduje się 36,09-karatowy diamet „Pohl” oprawiony w platynę przez Cartiera o szacunkowej wartości 3,8-5,5 mln USD. Na licytację trafi też naszyjnik z jednym masywnym szmaragdem o wadze 39,7 karatów oraz pięcioma mniejszymi o łącznej wadze ponad 16 karatów. Oczekuje się, że naszyjnik może osiągnąć cenę przynajmniej 3,5 mln USD. 

Księżniczka Gabriela Thyssen stała się „gwiazdą” jednego z głośniejszych procesów rozwodowych wśród arystokratów, kiedy w 2011 r. sąd przyznał jej odszkodowanie od Khana rzędu 60 mln EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane