Kto da 4,85 zł za akcję Vistuli?

ONO
20-06-2009, 13:29

40 mln zł – tyle z emisji chce zebrać Vistula, w której radzie nadzorczej do Jerzego Mazgaja dołączy wkrótce Wojciech Kruk. Do kogo trafią nowe akcje, po cenie niemal dwukrotnie wyższej od rynkowej?

Odzieżowa spółka od kilku miesięcy walczy z przyciskającym ją do dna kredytem na 250 mln zł. W poniedziałek „Puls Biznesu” pisał, że na rynku już głośno o zgodzie Fortis Banku na zrolowanie kredytu. Jednym z warunków, który postawił, było zapewnienie sobie wpływu na spółkę. To do banku ma być skierowana emisja, która będzie głosowana 29 czerwca.

Z najnowszego komunikatu wynika, że nowa emisja obejmie 8,25 mln akcji (ponad 7 proc. podwyższonego kapitału). Będzie skierowana do zewnętrznych inwestorów, a cena emisyjna wyniesie 4,85 zł. Tymczasem kurs na zamknięciu piątkowej sesji to 2,5 zł, po wzroście w ciągu tygodnia o ponad 70 proc.

W planach walnego jest też uchwała o nowych zabezpieczeniach dla Fortis Banku. Obejmują nawet – w razie niespłacenia kredytu - „wydzierżawienie przedsiębiorstwa Spóki na rzecz podmiotu (…) wskazanego przez Fortis Bank Polska.

W planach walnego jest też m.in. dołączenie Wojciecha Kruka, jednego z głównych akcjonariuszy, do rady nadzorczej, kierowanej przez Jerzego Mazgaja. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kto da 4,85 zł za akcję Vistuli?