Kto kupuje nowe bugatti?

ŁO, Bloomberg
aktualizacja: 13-07-2017, 12:55

Francuski producent superaut zdradza, że przeciętny klient kupujący model chiron ma w garażu kilkadziesiąt innych samochodów.

Manuela Höhne, dyrektor komunikacji w Bugatti zdradziła reporterce agencji Bloomberg kilka szczegółów dotyczących nowego modelu chiron.

Bugatti chiron
Zobacz więcej

Bugatti chiron

Fot. Bugatti

Bugatti sprzedało już połowę z 500 egzemplarzy, które planuje wyprodukować. Każdy chiron kosztuje około 3 mln USD. Co ciekawe, połowę zakupionych do tej pory aut nabyły osoby, które wcześniej nie widziały na żywo chirona.

Höhne mówi, że po pierwszej przejażdżce wielu z nich stwierdza, że potrzebuje dwa takie auta: jedno do kolekcji, drugie do jeżdżenia. Przeciętny klient Bugatti ma w garażu 42 samochody. Höhne nie chce zdradzić, jaki jest przeciętny wiek kupca.  

Bugatti zaprezentowało superauto chiron podczas salonu samochodowego w Genewie w zeszłym roku. Maszyna napędzana jest silnikiem W16 o pojemności ośmiu litrów i mocy niespełna 1500 koni mechanicznych. Taka moc daje przyspieszenie „do setki” w 2,5 sekundy.  

Należąca do grupy Volkswagena firma Bugatti planuje w tym roku wyprodukować zaledwie 70 chironów. Auto jest następcą słynnego modelu veyron. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kto kupuje nowe bugatti?