Kto ma najładniejsze w Polsce wzornictwo

AB
opublikowano: 19-02-2007, 00:00

Ruszyła XIV edycja konkursu „Dobry wzór” na najlepsze wzorniczo przedmioty na polskim rynku.

Ruszyła XIV edycja konkursu „Dobry wzór” na najlepsze wzorniczo przedmioty na polskim rynku.

W tym roku pierwszy raz w organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) konkursie wezmą udział także firmy zagraniczne.

— O polskiego konsumenta walczą polskie i zagraniczne produkty. To 40-milionowy rynek i konsumenci, którzy mają dostęp do dóbr przeznaczonych dla każdego innego Europejczyka — uzasadnia zmiany Beata Bochińska, dyrektor IWP.

Inne są też konkursowe kategorie. Zamiast branż są miejsca użytkowania: sfera domu, sfera pracy i sfera publiczna. Oceniane będą: wzornictwo, funkcjonalność, wartości ekonomiczne i wartości dodane. Nagrodę specjalną Wzór Roku 2006 przyznawaną przez ministra gospodarki otrzyma produkt zaprojektowany przez polskiego projektanta i wyprodukowany przez polską firmę. Najlepszemu projektantowi IWP przyzna Godło Designer Roku 2006. Produkty rekomenduje IWP.

— Chcemy zapewnić wysoki poziom. Finał konkursu oznacza znalezienie się w gronie kilkudziesięciu najlepszych pod względem wzorniczym produktów w kraju. To jak audyt designu, innowacji i jakości w jednym — tłumaczy Beata Bochińska.

Ogłoszenie wyników 26 kwietnia. Przedmioty zakwalifikowane do finału będzie można przez miesiąc oglądać na wystawie w IWP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu