Kto sięgnie po zielone złoto? Rynek konopny okazją dla inwestorów

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-03-2021, 15:57

- Z konopi można wyprodukować właściwie wszystko, dlatego rynek jest ogromny i otwarty na nowe pomysły. To „zielone złoto” wciąż czeka na swoich odkrywców - mówi Denis Szpak, prezes firmy Canapharm, oferującej produkty z konopi włóknistych, bogatych w CBD.

Rynek konopny od kilku lat stale się powiększa, a produkty z CBD można stosować w diecie, produktach kosmetycznych czy leczniczych. Ogromny wzrost zainteresowania widzimy także w Polsce - zarówno ze strony konsumentów, jak i inwestorów.

– W Polsce rynek konopi nie jest jeszcze całkowicie oswojony. Coraz więcej osób słyszało o konopnych kosmetykach i olejach, ale zmiana społecznych nawyków i sposobu myślenia o tych produktach dopiero kiełkuje - mówi Denis Szpak, prezes Canapharm.

Firma działa od kilku lat, skupiając się na poszukiwaniu pionierskich rozwiązań i wyznaczaniu nowych trendów. Jest też liderem na rynku automatów z produktami konopnymi w Polsce, zlokalizowanych w marketach i galeriach handlowych. Canapharm planuje kolejne projekty rozwojowe i jeszcze tym roku chce poszerzyć portfolio autorskich produktów z 44 do ponad 90, w tym o medyczną marihuanę w wielu wariantach stężeń i leki na bazie konopi.

Już 20 kwietnia w święto marihuany startuje akcja Canapharm dla inwestorów na lokaty terminowe z oprocentowaniem 7,1%, która ma przyspieszyć ekspansję firmy i jej wejście na New Connect.

O rozwoju rynku konopnego w Polsce, akcji inwestycyjnej i planach spółki Canapharm opowiedział w rozmowie wideo Denis Szpak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane