Olkowski: Kto skorzysta na obniżeniu akcyzy na piwo?

Justyna Smolińska
opublikowano: 22-11-2017, 16:45

- Jest to projekt, który proponowaliśmy wiele lat temu i na który czekamy od bardzo wielu lat - mówi o projekcie planowanej obniżki akcyzy na piwo, Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, członek zarządu Browaru Kormoran

Projekt zakłada 50 proc. ulgi w akcyzie dla wszystkich producentów piwa, którzy sprzedają do 200 tysięcy hl piwa rocznie. Zdaniem Ministerstwa Finansów, będzie to impuls do zwiększenia produkcji. Kto na tym rozwiązaniu skorzysta najbardziej?

- Skorzystają na tym te browary, które mają infrastrukturę, które mają fizycznie browar. Protestują przedstawiciele, właściwie pojedynczy przedstawiciele tak zwanych browarów kontraktowych, czyli browary w teczce. To są ludzie którzy nie mają fizycznie browaru, a kórzy tylko zlecają producje w innych zakładach - mówi Olkowski.

- Te rozwiązania, które ministerstwo proponuje, my traktujemy rzeczywiście jako impuls inwestycyjny. Będziemy te pieniądze wykorzystywać na modernizację naszych zakładów, na inwestycje, na to żeby te nasze zakłady były coraz bardziej konkurencyjne i żeby mogły sobie, na tym szerokim rynku europejskim coraz lepiej radzić - dodaje.

Andrzeja Olkowskiego pytamy też:

- o nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i czy ewentualne ograniczenie sprzedaży alkoholu w nocy wpłynie jego firmę i cały rynek
- o to jak wygląda rynek piwa w Polsce
- jak wygląda eksport polskiego piwa, do jakich krajów eksportujemy nasze produkty

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Olkowski: Kto skorzysta na obniżeniu akcyzy na piwo?