Ktoś wycofał rekordową kwotę z ETF europejskich spółek finansowych

opublikowano: 22-08-2018, 19:28

We wtorek z iShares MSCI Europe Financials ETF (EUFN) wycofano rekordowe 178,3 mln USD. Odpowiedzialny za to był jeden inwestor.

Inwestor wyszedł z EUFN pozbywając się krótko po zamknięciu wtorkowej sesji w Europie w transakcji blokowej ok. 9 mln akcji funduszu.

- EUFN mocno rósł od minimów i to mógł być fundusz lub inwestor, który zdecydował się skorzystać z odbicia, aby wyjść – skomentował Christian Fromhertz, założyciel i szef firmy edukującej inwestorów Tribeca Trade Group.

EUFN, który ma 1,5 mld USD aktywów, to najgorszy nielewarowany ETF śledzący europejskie akcje w tym roku. To głównie skutek obaw dotyczących zaangażowania europejskich firm finansowych w pogrążonej w kryzysie Turcji.

Dave Lutz, szef rynku ETF w JonesTrading Institutional Services uważa, że za odpływ pieniędzy z EUFN mógł być odpowiedzialny inwestor, który „rzucił ręcznik” lub zamykający krótkie pozycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu