Kubek, który parzy kawę

Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl
opublikowano: 29-06-2015, 00:00

Wystarczy jeden przycisk, abyś mógł delektować się smakiem gorącego napoju.

Za późno wstałeś do pracy i nie zdążyłeś wypić ulubionej kawy? Letnia czarna z popularnego termosu podróżnego już nie smakuje? Wystarczy jeden przycisk, abyś mógł delektować się smakiem gorącego napoju. Tak swój produkt reklamują właściciele firmy Hey Joe Coffe. Jordan Warren, James Trezza oraz Chris Brooks stworzyli kubek, który pozwala zaparzyć kawę w dowolnym miejscu.

Wynalazek umożliwia także automatyczną regulację temperatury napoju zależnie od upodobań. Znika problem kawy zbyt zimnej lub zbyt gorącej. Wystarczy dodać wody, uzupełnić pojemnik na kawę i można obudzić się na zboczu góry z małą czarną — mówią pomysłodawcy.

Aby pozyskać pieniądze na rozwój, początkujący przedsiębiorcy ruszyli z kampanią na serwisie Kickstarter. Pomysł mobilnego ekspresu do kawy przypadł do gustu internautom, którzy wsparli go 109 tys. USD. Zostały one przeznaczone przede wszystkim na wyprodukowanie większej partii produktu. Cena kubka to 50 USD. Kubek Hey Joe składa się z dwóch części.

Górna część ma zbiornik na wodę, a dolna zbiornik na kawę oraz mechanizm grzewczy. Wbudowana na dnie kubka bateria zapewnia grzałce niezbędną moc. Miniakumulator wysyła energię do cewki z miedzi zamkniętej wewnątrz płyty grzejnej w środkowej części kubka. Dzięki zagotowanej wodzie kawa się zaparza i wycieka do dolnej części kubka. Kubek wymaga ponownego ładowania po trzykrotnym użyciu. © Ⓟ

Tekst pochodzi z książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”. Więcej pomysłów na pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy