Kuchciński: Zalewski najpoważniejszym kandydatem na marszałka

opublikowano: 21-04-2007, 19:22

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Paweł Zalewski jest w chwili obecnej najpoważniejszym kandydatem na marszałka Sejmu - poinformował szef klubu parlamentarnego PiS, Marek Kuchciński.

Kuchciński przebywa w sobotę w Przemyślu jako poseł ziemi przemyskiej. Z dziennikarzem PAP spotkał się w swoim biurze poselskim.

Kuchciński uważa, że do wyboru nowego marszałka może dojść w Sejmie już nawet we wtorek, a najpóźniej w środę, tuż po odwołaniu z tej funkcji Marka Jurka. Nie wiadomo natomiast, kiedy PiS ujawni kandydata.

"Rozważane są bowiem jeszcze inne kandydatury. Wybór marszałka Sejmu to przecież sprawa złożona, wymagająca konsultacji i delikatnych rozmów" - zastrzegł Kuchciński.

Zaznaczył, że PiS liczy na wsparcie ze strony opozycji. "Obyczaj obowiązujący od 1990 r. jest taki, że największy klub parlamentarny zgłasza kandydata na marszałka i wszyscy się z tym godzą. Tymczasem PO zapowiedziała, że będzie głosować przeciwko każdemu kandydatowi. Byłoby to złamanie dobrego obyczaju" - podkreślił Kuchciński.

Jednocześnie szef klubu parlamentarnego PiS zaprzeczył pogłoskom, że również on sam jest jednym z kandydatów na marszałka Sejmu. "Nie biorę tego pod uwagę. Był to wymysł medialny" - zapewnił Kuchciński.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane