Czytasz dzięki

Kudlow: gospodarka USA osiągnęła punkt zwrotny

opublikowano: 10-06-2020, 20:50

Larry Kudlow, doradca gospodarczy Białego Domu uważa, że gospodarka USA osiągnęła punkt zwrotny po gwałtownym wejściu w recesję trzy miesiące temu, pisze Reuters.

W wywiadzie dla CNBC Kudlow stwierdził, że „rynek akcji zapowiada ożywienie w gospodarce. Przekonywał, że także inne wskaźniki sygnalizują pojawienie się „zielonych pędów” w gospodarce. Doradca gospodarczy Białego Domu podkreślił, że pomimo pozytywnych sygnałów nadal będzie trwała dyskusja o kolejnej rundzie wsparcia ożywienia gospodarczego. Zaznaczył, że „jest wiele opcji”.

Larry Kudlow
Zobacz więcej

Larry Kudlow fot. Bloomberg

- Nikt nie jest szczęśliwy z powodu podwyżki o 600 USD – powiedział, odnosząc się do zwiększenia o taką kwotę do końca lipca świadczeń dla bezrobotnych.

Kudlow ujawnił, że administracja uważnie przygląda się różnym rodzajom premii za powrót do pracy, czy kredytu dla pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane