Kudlow: kiedy gospodarka się otworzy, to zmiany będą wielkie

opublikowano: 07-04-2020, 18:57

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa stwierdził, ze administracja przygotowuje się do ponownego otwarcia gospodarki USA, kiedy tylko eksperci w dziedzinie zdrowia dadzą zielone światło. Podkreślił jednak, że życie Amerykanów po pandemii będzie drastycznie inne.

Ludzie będą musieli zostać w domu, kiedy będą mieli objawy choroby, zmierzyć się z bardziej powszechnymi i trwającymi testami oraz poddać się rutynowym pomiarom temperatury – powiedział Kudlow w wywiadzie dla Politico. Przyznał, że życie będzie wyglądać inaczej.

Lawrence Kudlow
fot. Bloomberg

Nie wiem, jak szybko to wszystko powstanie i ruszy, ale będzie to bardzo, bardzo ważne, ponieważ oczywiście chcemy zapobiec nawrotom – przyznał doradca.

Zgodnie z wytycznymi federalnymi, stan izolacji w Stanach Zjednoczonych obowiązywać ma do końca kwietnia. Na razie nie wiadomo kiedy kraj, który pozostaje w dużej mierze zamknięty w związku z wybuchem pandemii koronawirusa, która uderzyła m.in. w gospodarkę, wznowi normalne operacje.

Zdaniem części ekspertów pojawiły się już oznaki nadchodzącego przesilenia. 

To ludzie służby zdrowia będą decydować o dalszych krokach związanych z pandemią, to będą decyzje powiązane z medycyną -  powiedział Kudlow. Przyznał, że nadal wierzy „że w ciągu najbliższych czterech do ośmiu tygodni będziemy mogli ponownie otworzyć gospodarkę i że moc wirusa zostanie znacznie zmniejszona, a my będziemy w stanie spłaszczyć krzywą (infekcji  i zgonów – red.)”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane