Kudlow: nowe rozwiązania zwiększą tempo wzrostu USA do ok. 4 proc.

opublikowano: 18-07-2018, 15:45

Niedługo zostaną wprowadzone kolejne rozwiązania fiskalne, które pozwolą gospodarce USA rosnąć w jeszcze szybszym tempie, ogłosił Larry Kudlow, doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa.

Kudlow powiedział, że dodatkowe fiskalne rozwiązania pozwolą zwiększyć tempo wzrostu gospodarczego USA do ok. 4 proc.

Zobacz więcej

youtube.com

Odnosząc się do kwestii konfliktu handlowego powtórzył, że nie jest zwolennikiem prostego clenia importu. Powiedział, że Chiny powinny obniżyć swoje bariery celne i pozostałe i otworzyć się na biznes. Kudlow uważa jednak, że prezydent Chin nie chce się dogadać i dlatego jest tak mały postęp w rozmowach. W efekcie prezydent Trump może  zdecydować się na kolejne kroki mające zwiększyć presję.

Doradca ekonomiczny prezydenta USA powiedział, że w przyszłym tygodniu do Waszyngtonu ma przyjechać szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który, jak mu powiedziano, ma przedstawić „bardzo ważną ofertę wolnego handlu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kudlow: nowe rozwiązania zwiększą tempo wzrostu USA do ok. 4 proc.