Kuehne poprawia wyniki

Marcin Bołtryk
opublikowano: 03-08-2006, 00:00

Operator logistyczny, firma Kuehne + Nagel, ogłosił wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2006.

Zysk brutto spółki, który jest traktowany jako kluczowy wskaźnik rozwoju firm logistycznych, w porównaniu z pierwszym półroczem 2005 wzrósł prawie dwukrotnie i wynosi ponad 2,5 mln CHF. Obroty wzrosły o 35,6 proc., do blisko 8,7 mln CHF.

— Szybki rozwój w pierwszej połowie tego roku jest skutkiem efektywnego wdrożenia naszej strategii, ciągłego wzrostu poszczególnych obszarów działania firmy oraz pomyślnego postępu integracji z firmą ACR Logistic, która jest częścią Kuehne + Nagel (KN) od 1 stycznia 2006 r. — mówi Klaus Herms, prezes Kuehne + Nagel International.

Firma odnotowała wzrost liczby przesyłek morskich o około 20 proc., przy czym wzrost dotyczył wszystkich obsługiwanych przez KN kierunków. Największy był jednak w transporcie z Ameryki Północnej do Azji (72 proc.) i do Europy (31 proc.). Na rynku spedycji KN zanotował 8-procentowy wzrost tonażu przesyłek i zysku brutto o 13,9 proc.

Podobnie w spedycji drogowej. Całkowite rozszerzenie operacji w Europie doprowadziło do zwiększenia zysku brutto o 28,4 proc. Tymczasem to działalność określana mianem Contract Logistics tworzy ponad 50 proc. zysku brutto grupy. Nabycie firmy ACR Logistics oraz 12- -procentowy wzrost organiczny plasuje Kuehne + Nagel z wynikiem operacyjnym 100,3 mln CHF w pierwszej trójce dostawców tego typu usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy