Kujawy i Pomorze: 110 mln zł na B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 16-03-2017, 22:00

Fundusze UE: Mały i średni biznes z regionu będzie mógł powalczyć o granty, które sfinansują zakup infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Dotacje, które oferuje poddziałanie 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (RPO K-P), są zarezerwowane dla przedsiębiorców MSP, którzy planują stworzyć lub rozwinąć zaplecze badawcze w swoich firmach. Do zgarnięcia jest 110 mln zł.

— Pieniądze zostaną rozdzielone zarówno pomiędzy małe i średnie firmy, które mają doświadczenie w prowadzeniu prac B+R, jak i te, które takiej praktyki nie posiadają. Na granty mogą liczyć również partnerstwa co najmniej trzech przedsiębiorstw lub firm i jednostek naukowych — wyjaśnia Bogusława Mazurek, ekspert ds. dotacji unijnych z Crido Taxand.

Warto podkreślić, że minimalna wartość projektu jest uzależniona od rodzaju podmiotów uczestniczących w konkursie i wynosi 300 tys. zł dla firm MSP, które mają wprawę w pracach B+R, 100 tys. dla małych i średnich graczy bez takiej praktyki oraz 1 mln zł dla partnerstwa przedsiębiorstw.

WAŻNA DATA

31.03

Od tego dnia kujawsko-pomorskie firmy mogą ubiegać się o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WK-P. W zależności od rodzaju podmiotów starających się o granty konkurs zakończy się 12, 19 lub 26 maja.

WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/harmonogram-naborow-wnioskow

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu