Kujawy i Pomorze: 168 mln zł na innowacje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 09-11-2017, 22:00

128 firm z regionu otrzyma granty na wdrażanie pionierskich rozwiązań i zaawansowanych procesów produkcyjnych.

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego rozstrzygnął konkurs z dotacjami dla przedstawicieli biznesu, którzy stawiają na nowe technologie. Strumień unijnego dofinansowania w wysokości 168 mln zł popłynie do 128 przedsiębiorstw. Wsparcie umożliwi beneficjentom wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów.

— Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność. Dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymały wszystkie firmy, których nowatorskie projekty przeszły etap oceny formalno-merytorycznej. Przygotowujemy się już do ogłoszenia kolejnego naboru dla innowatorów — mówi Piotr Całbecki, marszałek woj. kujawsko-pomorskiego. Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, mówi, że przedsięwzięcia, które otrzymały grant, dotyczą m.in. modernizacji bazy rozwojowej firm, uruchomienia zaawansowanych procesów produkcyjnych i wprowadzenia na rynek nowatorskich produktów i usług.

— Pieniądze unijne zostały rozdzielone na przedsięwzięcia o wartości do miliona złotych i przekraczające tę kwotę. Takich projektów wsparliśmy odpowiednio 63 i 65 — wyjaśnia Beata Krzemińska. Najwyższą dotację w wysokości 9,3 mln zł otrzymała toruńska spółka Waran, która planuje wprowadzić na rynek hybrydowy regał sklepowy. Granty trafiły również do bydgoskiej firmy MM Produkt, producenta opakowań. Wsparcie w wysokości 5,6 mln zł przeznaczy na produkcję innowacyjnych opakowań polimerowych. Kolejnym beneficjentem jest bydgoska spółka Maltex, oferująca artykuły gospodarstwa domowego i produkty przeznaczone do pielęgnacji dzieci. Dzięki dotacji w wysokości 1,1 mln zł zajmie się produkcją krzesełek do kąpieli dziecięcej. Natomiast firma Totem.com.pl z Inowrocławia dostała 4,5 mln zł na realizację projektu polegającego na uruchomieniu nowatorskiego multimedialnego procesu druku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kujawy i Pomorze: 168 mln zł na innowacje