Kukułcze jajo BRE Banku sprzedane

KL
opublikowano: 26-01-2009, 00:00

BRE Bank pozbył się udziałów w spółce Xtrade. Sprzedał je trzem inwestorom — każdemu za symboliczną złotówkę.

BRE Bank pozbył się udziałów w spółce Xtrade. Sprzedał je trzem inwestorom — każdemu za symboliczną złotówkę.

Xtrade to spółka z długą historią, ale znacznie słabszymi wynikami. Przez ostatnie lata kolejni właściciele pozbywali się jej bez żalu. Należała już do Optimusa i eCardu, który ostatecznie sprzedał ją Capital Partners. Przez cały czas jednak udziały w niej mieli także mniejszościowi właściciele — BRE Bank, GPW i firma STI. W piątek BRE Bank poinformował, że sprzedał za 3 zł prawie 3 mln akcji spółki Xtrade na rzecz Capital Partners, STI i Grupy Inwestycyjnej Midas.

Spółka Xtrade powstała w 2001 r. jako elektroniczna platforma handlu internetowego typu business to businnes. Pomysłodawcą był Optimus. Firma konkurowała na rynku z inną tego typu platformą — Marketplanet, należącą do Telekomunikacji Polskiej. Mówiło się nawet o połączeniu obu podmiotów. Od 2003 r. Xtrade współpracowała z eCardem, który w końcu odkupił jej udziały od Optimusa.

Od dawna o Xtrade słychać niewiele. Ostatnie wzmianki na temat spółki pojawiły się rok temu, kiedy fundusz Capital Partners mówiąc o swoich planach zaliczył ją do spółek, które mogą w przyszłości zadebiutować na New Connect. Jej nazwa pojawiała się potem w kontekście sporu właścicielskiego w eCardzie. Smart Capital, jeden z akcjonariuszy eCardu, twierdził, że Xtrade jest winna eCardowi kilkaset tysięcy złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kukułcze jajo BRE Banku sprzedane