Kulawiński: Zatrzymanie prezesa nie wpłynie na działalność Redanu

opublikowano: 14-12-2004, 12:16

Zatrzymanie prezesa Redanu przez Centralne Biuro Śledcze nie powinno wpłynąć na funkcjonowanie spółki - powiedział PAP we wtorek wiceprezes firmy Piotr Kulawiński.

W poniedziałek przed północą Redan poinformował w komunikacie, że "prezes spółki Radosław Wiśniewski został zatrzymany w celu złożenia wyjaśnień, w związku z toczącym się postępowaniem przeciwko funkcjonariuszom celnym, prowadzonym przez Centralne Biuro Śledcze".

Oficer prasowy Centralnego Biura Śledczego Zbigniew Matwiej poinformował "Gazetę Wyborczą", że sprawa dotyczy wręczania i przyjmowania gigantycznych łapówek związanych z importem tekstyliów z Chin.

Dziennik podał, że oficerowie CBŚ, którzy prowadzili śledztwo od kilku miesięcy, odkryli, iż celnicy otrzymywali pieniądze za zwalnianie zajętego towaru, przerywanie kontroli i pomoc w przygotowaniu dokumentów celnych, tak by nie budziły podejrzeń.

Wiceprezes Redanu powiedział PAP, że sprawa nie powinna wpłynąć na funkcjonowanie spółki.

"Zarzuty, jeśli są stawiane, to tylko osobie prywatnej, a nie spółce. Z informacji, jakie mam, wynika, że prokuratura nie zamierza w jakikolwiek sposób ruszać spółki i wszczynać wobec niej jakichkolwiek postępowań" - powiedział we wtorek PAP wiceprezes.

Dodał, że widoczne jest zaniepokojenie wśród kontrahentów firmy, jednak nie wycofują się oni z kontraktów.

W trakcie wtorkowej sesji akcje Redanu traciły blisko 30 proc. O godz. 11.38 za papiery Redanu płacono 10,80 po spadku o 25,51 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kulawiński: Zatrzymanie prezesa nie wpłynie na działalność Redanu