Kulczyk Silverstein Properties przejął Holland Park

  • Anna Pronińska
11-03-2013, 00:00

To będzie flagowa nieruchomość w portfelu spółki z udziałem najbogatszego Polaka.

Giełda, resort gospodarki, Sejm i Senat — w takim prestiżowym otoczeniu znajduje się zbudowany 15 lat temu Holland Park, kompleks biurowy przy placu Trzech Krzyży. W ubiegłym tygodniu zmienił właściciela. Fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors sprzedał go firmie inwestycyjnej i deweloperskiej Kulczyk Silverstein Properties (KSP). Wartości transakcji nie ujawniono, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że sięgnęła ok. 50 mln EUR.

Liczący 15 lat Holland Park dysponuje ponad 10,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. Nowy właściciel chce odświeżyć i rozbudować obiekt. [FOT. TR]
Zobacz więcej

Liczący 15 lat Holland Park dysponuje ponad 10,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. Nowy właściciel chce odświeżyć i rozbudować obiekt. [FOT. TR]

— Holland Park, obok budynku przy placu Małachowskiego, stanie się flagową nieruchomością w portfelu KSP. Inwestujemy długoterminowo. Zamierzamy przeprowadzić prace remontowe i znacząco podwyższyć standard budynku — mówi Piotr Krawczyński, członek zarządu KSP. Powiększyć ma się część biurowa, która obecnie liczy 10,4 tys. mkw. powierzchni.

— Zamierzamy dobudować z tyłu kolejny biurowiec, który doda 2-3 tys. mkw. powierzchni — ujawnia Piotr Krawczyński.

Budynek na razie jest w pełni wynajęty, głównie przez ING Bank (80 proc.), który jednak będzie przeprowadzał się do kompleksu powstającego na placu Unii Lubelskiej. — To bardzo dobrze pozycjonowana nieruchomość i nie sądzę, by nowy właściciel miał problem ze znalezieniem najemców. Lokalizacja jest absolutnie pierwszorzędna, choć obiekt ma trochę lat, więc pewne rzeczy można poprawić — mówi Mikołaj Martynuska, szef działu doradztwa deweloperskiego w CBRE.

W planach KSP jest też rozbudowa powierzchni handlowej,liczącej obecnie 1,4 tys. mkw.

— Myślimy o uatrakcyjnieniu części handlowej, ale to musimy omówić z najemcami. To prestiżowa i interesująca lokalizacja, więc jest to uzasadnienie, by znajdowały się w tym miejscu luksusowe marki — mówi Piotr Krawczyński. Jego zdaniem, KSP negocjuje kolejne zakupy nieruchomości w Warszawie. Kto jest na celowniku i kiedy może dojść do transakcji? Tego członek zarządu KSP nie ujawnia.

— Na warszawskim rynku wiele się dzieje i dochodzi do sporej liczby transakcji, choć zwykle nie dotyczą one centrum miasta — mówi Mikołaj Martynuska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kulczyk Silverstein Properties przejął Holland Park