Kulik (PZU): Bez PPK grożą nam niskie emerytury

Justyna Smolińska
opublikowano: 25-05-2018, 19:29

Bez konsekwentnego budowania wsparcia emerytalnego jesteśmy w stanie doprowadzić do sytuacji, w której powstanie nam bardzo duże rozwarstwienie społeczne i rzesza ludzi, którzy nie będą mieli z czego żyć -mówi Tomasz Kulik, wiceprezes PZU podczas konferencji Wall Street 22 w Karpaczu.

Budowanie programów emerytalnych w ten sposób jest też dużym zastrzykiem kapitałowym długoterminowym, który pozwala na inwestowanie tych pieniędzy chociażby przez rynki kapitałowe. Przez to, że z jednej strony mamy oszczędności jesteśmy w stanie zainwestować je w przedsięwzięcia, które pozwolą nam utrzymać wzrost jeśli chodzi o całą gospodarkę, pozwolą nam zainwestować w start-upy, w nowe technologie, bez których dzisiejsze poziomy i dzisiejsze wzrosty po prostu przejdą w kolejna falę spadkową, ze względu na to że koniunktura się wyczerpie - dodaje przedstawiciel największego polskiego ubezpieczyciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Kulik (PZU): Bez PPK grożą nam niskie emerytury