Kulisy dymisji szefa Łazienek

PAP
05-01-2009, 07:36

Minister Julia Pitera odpowiedzialna w  rządzie za walkę z korupcją interesowała się związkami byłego p.o. dyrektora warszawskich Łazienek Jacka Czeczota-Gawraka z posłem PO Januszem Palikotem - informuje "Rzeczpospolita".

1 stycznia Czeczot-Gawrak, po trzech miesiącach urzędowania, został odwołany ze stanowiska. Stało się to kilka tygodni po publikacji "Gazety Polskiej", która sugerowała, iż za jego nominacją stał poseł Palikot.

Gazeta twierdziła, że Palikotowi mogło zależeć na zmianie na stanowisku szefa Łazienek, by łatwiej doprowadzić do przebudowy położonego w sąsiedztwie parku zabytkowego Domu Huzarów. Budynek ten nabył Polmos Lublin, którego właścicielem jest Palikot.

Według "Rzeczpospolitej", przed publikacją w "Gazecie Polskiej", Pietra miała napisać do ministra kultury, w którym opisywała wątpliwości później wymienione w artykule.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Kulisy dymisji szefa Łazienek