Kulisy zdobywania pomocy publicznej od państwa

Albert Stawiszyński
opublikowano: 25-05-2006, 00:00

Jak uzyskać pomoc publiczną? Kto może ją otrzymać? — o tym, między innymi, piszą Igor Postuła i Aleksander Werner.

Wielu polskich przedsiębiorców szuka różnorakiej pomocy publicznej, jednak informacje na ten temat są często rozsiane w różnych miejscach. W sposób systemowy tę problematykę przedstawia niedawno wypuszczona na rynek książka „Pomoc publiczna”.

Składa się ona z trzech części. W pierwszej autorzy — Igor Postuła i Aleksander Werner — omówili zagadnienia związane z pojęciem pomocy publicznej i zakazem jej przyznawania. W części drugiej wyjaśnili kwestie łączące się na przykład z dopuszczalnością udzielania i nadzorem nad przyznawaniem pomocy publicznej. W części trzeciej znajduje się analiza pomocy publicznej z punktu widzenia polityki gospodarczej.

W publikacji autorzy nie tylko przedstawili ważne przepisy prawne z tej dziedziny, ale także próbują znaleźć rozwiązania takich problemów, jak efektywne wykorzystanie pomocy publicznej. Jasno przedstawiają też przepisy o pomocy publicznej zarówno na poziomie wspólnotowym, jak i krajowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kulisy zdobywania pomocy publicznej od państwa