Kultowe towary spod lady w zasięgu myszki

DI
opublikowano: 10-07-2009, 14:12

22 lipca rusza

Na fasadzie propagandowy plakat, w oknie sztuczne kwiaty, gdzieś w tle zarys lady. Jednak sklep jest zamknięty - możemy zatem stanąć w kolejce, aby "grzecznie" poczekać na jego otwarcie lub poprzyglądać się innym, którzy już to wcześniej zrobili. Znajdziemy tutaj plejadę największych gwiazd PRL-u.

Aby dołączyć do kolejki, powinniśmy wskazać reprezentującego nas stacza. Mamy do wyboru pięć postaci charakterystycznych dla tamtego okresu, w które wcielił się popularny toruński aktor - Radek Smużny. Każda z nich ma przypisane unikalne parametry określające jej siłę kolejkową, umiejętności społeczne a także ulubione powiedzenia. Dokonania wyboru postaci ułatwiają filmiki prezentujące pozy i zachowania kolejkowe każdej z postaci. Po wybraniu własnego stacza otrzymujemy upragniony numerek kolejkowy. Na stronie można poczytać wpisy do księgi skarg i zażaleń.

Chociaż nie wiadomo co rzucą 22 lipca, to kolejkowicze mają możliwość głosowania na to, co chcieliby kupić. Każdy miłośnik filmów Barei na pewno zajrzy do zakładki "Na gablocie", przedstawiającej tablicę "Tych klientów nie obsługujemy".

Dlaczego powstał ten projekt? Media rozpisują się na temat zjawiska określanego mianem "mody na PRL". Jednak rynek oferuje jedynie książki, albumy, aukcje z pamiątkami i strony na których towary minionej epoki możemy oglądać prawie jak muzealne eksponaty. Pokolenie urodzonych w "realnym socjalizmie" wchodzi w wiek, w którym naturalnym staje się idealizowanie minionych czasów. Dawne ograniczenia w sferze konsumpcji dziś już nie mają racji bytu. Wraz z nimi straciliśmy dostęp do wielu produktów, które po latach wspominamy z melancholią. Część z nich jednak przetrwała na wolnym rynku. Od 22 lipca znów będą do kupienia Spod Lady. SpodLady.com jest autorskim projektem realizowanym przez Agencję Interaktywną 3xW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane