Kultowy Sezam w Centrum Marszałkowska znów zaprasza warszawiaków

  • Materiał partnera
opublikowano: 05-06-2018, 00:00

W środę 6 czerwca w Centrum Marszałkowska odbędzie się uroczyste otwarcie sklepu Sezam w nowej odsłonie.

W środę 6 czerwca w Centrum Marszałkowska odbędzie się uroczyste otwarcie sklepu Sezam w nowej odsłonie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie inauguracja części handlowo-usługowej budynku, a także odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Rowickiego, zaprojektowanej przez uznanego grafika Andrzeja Pągowskiego. Trwają także zaawansowane prace nad oddaniem do użytku przestrzeni publicznej wokół budynku – wkrótce zostanie zakończona rewitalizacja pasażu imienia tego zasłużonego dla polskiej kultury pierwszego po II Wojnie Światowej dyrektora Filharmonii Narodowej. Centrum Marszałkowska jest unikatowym projektem na inwestycyjnej mapie Warszawy, realizowanym przez WSS Społem Śródmieście i BBI Development — to pierwszy obiekt zintegrowany ze stacją metra. Generalnym wykonawcą budynku jest Korporacja Budowlana Doraco.

Do sklepu Sezam będzie można wejść bezpośrednio z poziomu -1, łączącego Centrum Marszałkowska z podziemną kolejką.
Zobacz więcej

BUDYNEK POŁĄCZONY Z METREM:

Do sklepu Sezam będzie można wejść bezpośrednio z poziomu -1, łączącego Centrum Marszałkowska z podziemną kolejką. Fot. ARC

Handel po nowemu

Kultowy sklep zlokalizowany jest na poziomie -1 i zajmuje 700 mkw. Klienci znajdą tu szeroki asortyment liczący aż 40 tys. produktów. Sklep będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godz. 7-22, a w niedziele handlowe — w godz. 8-19.

— Potrzeba było dużej odwagi, żeby zrealizować skomplikowane przedsięwzięcie w tak ważnym dla Warszawy miejscu i tchnąć w nie nowe życie. Jestem dumna, że dzięki współpracy dwóch polskich firm — WSS Społem Śródmieście i BBI Development — oddajemy do użytku naszą wizytówkę. W chwili otwarcia Sezamu w 1969 r. był to nasz najnowocześniejszy sklep. Obecnie również wkładamy wiele pracy, żeby spełnić wymagania współczesnych klientów. Nie mogliśmy wymarzyć sobie większego prezentu na przyszłoroczny jubileusz 150-lecia naszej Spółdzielni — mówi Anna Tylkowska, prezes WSS Społem Śródmieście.

Centrum Marszałkowska zaoferuje na dwóch poziomach o łącznej powierzchni 3,4 tys. mkw. m.in. drogerię Natura, kwiaciarnię Aga Flowers, salon odzieżowy Eleganza oraz Inmedio. Dostęp do pasażu zlokalizowanego na poziomie -1 będzie możliwy bezpośrednio z korytarzaprowadzącego do metra. Z kolei na parterze czeka flagowy salon Orange.

— Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani efektami naszej wieloletniej pracy przy Centrum Marszałkowska. Udało nam się wykorzystać wszystkie zalety lokalizacji na skrzyżowaniu dwóch linii metra, a także otworzyć budynek na miasto i ludzi, dzięki bogatej ofercie handlowo-usługowej, w której najważniejszą rolę odgrywa nowa odsłona kultowego Sezamu. Dzięki znakomitej lokalizacji i dogodnemu dojazdowi wszelkimi środkami komunikacji Centrum Marszałkowska szybko stanie nowym ulubionym miejscem na szybkie i komfortowe zakupy — dodaje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Zachowane pamiątki

Do Centrum Marszałkowska wrócą elementy ozdobne z oryginalnego domu towarowego. Wejście do sklepu udekorowano odrestaurowaną ceramiką, natomiast na elewacji budynku zawisną dwa nowe neony „Sezam”, będące wiernymi kopiami reklam świetlnych z 1969 r. Oryginalne neony „Sezam” i „Społem” w maju zostały przekazane do Muzeum Neonów z okazji Nocy Muzeów, gdzie zasiliły zbiór najpiękniejszych stołecznych świecących reklam. Czas zakupów umili możliwość skorzystania ze zrewitalizowanego Pasażu im. Witolda Rowickiego. Polski dyrygent był inicjatorem odbudowy, zniszczonego podczas II Wojny Światowej gmachu Filharmonii Warszawskiej, która znajduje się w pobliżu inwestycji.

Publicznie dostępna przestrzeń, wypełniona małą architekturą, krzewami oraz kwiatami, zostanie otwarta wkrótce. Pamiątkową tablicę poświęconą Rowickiemu zaprojektował uznany artysta Andrzej Pągowski.

Unikalne rozwiązanie

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Centrum Marszałkowska jest pierwszym w Polsce budynkiem zintegrowanym ze stacją metra. Wdrożenie tego bezprecedensowego rozwiązania wymagało podpisania trójstronnego porozumienia pomiędzy inwestorem, miastem i Zarządem Transportu Miejskiego. Uzgodnienia projektu trwały rok i były poprzedzone długotrwałymi rozmowami z kilkunastoma podmiotami — z przedstawicielami miasta, ZTM-em, ZDM-em, BGN-em, metrem, wykonawcą metra. Jedno z wyjść ze stacji metra zostało przeniesione z chodnika w podcienie Centrum Marszałkowska, co pozwoliło ocalić przejście dla pieszych oraz przystanek tramwajowy w jednym z najważniejszych ciągów komunikacyjnych stolicy. Centrum Marszałkowska to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy oferujący łącznie 16,5 tys. mkw. powierzchni, z czego parter i kondygnacja podziemna będą przeznaczone na handel i usługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu