Kup Suwary od Romana Karkosika

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 08-07-2009, 01:15

Na sprzedaż jest kontrolny pakiet akcji wart 18 mln zł. Producent trójkątów ostrzegawczych szuka inwestora. Po raz kolejny w swojej historii.

— Potwierdzam, że zgłaszają się inwestorzy zainteresowani inwestycją w Suwary. Są to zarówno podmioty finansowe, jak i branżowe — mówi Wojciech Sobczak, wiceprezes spółki.

Skąpi jednak szczegółów. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że w Suwarach trwa już proces due diligence prowadzony przez więcej niż jeden podmiot. Za najpoważniejszego kandydata na inwestora nasze źródła uważają "firmę z branży, w której działają Suwary, z kontynentu północnoamerykańskiego".

Suwary nie po raz pierwszy wchodzą w negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Ostatnio było to ponad rok temu. Wtedy nie wypaliła przygotowywana przez rok fuzja z inną spółką z grupy Romana Karkosika — Boryszewem Erg. Nie zgodzili się wówczas mniejszościowi udziałowcy Suwar, a sam Karkosik nie dysponował wystarczającą większością głosów, by mimo to przeforsować uchwałę o fuzji. Po fiasku projektu połączenia inwestor ogłosił, że rozważa wyjście z Suwar. Do negocjacji z nim miały przystąpić fundusze private equity, ale ostatecznie z rozmów nic nie wyszło.

Teraz wynik rozmów może być inny. Przede wszystkim dlatego, że Roman Karkosik sprzedaje pakiet dający taką większość głosów, która wystarcza do podejmowania wszystkich kluczowych decyzji.

Co na to Porozumienie Akcjonariuszy, które kontroluje 23,65 proc. kapitału? Zachowuje stoicki spokój.

— W przypadku Suwar od wielu lat oraz z pewną regularnością mówi się o wejściu inwestora. Po pewnym czasie można się do tego przyzwyczaić — podkreśla Witold Kowalczuk, reprezentujący Porozumienie Akcjonariuszy.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane