Kupił akcje Apple za 1 mld USD i zrujnował firmę

opublikowano: 16-04-2013, 13:12

David Miller przyznał się, że bez zgody przełożonych kupił akcje Apple za 1 mld USD. Inwestycja okazała się porażką i spowodowała upadek Rochdale Securities.

Miller kupił 1 mln 625 tys. akcji Apple w październiku 2012 roku, w dniu publikacji przez spółkę wyników kwartalnych. Miał nadzieję, że jeśli wyniki okażą się dobre, kurs Apple wzrośnie i osiągnie pokaźny zysk na inwestycji. Było jednak odwrotnie. Miller ukrył swoją transakcję, zawierając ją na rachunku klienta, który złożył zlecenie kupna 1625 akcji Apple. Kiedy sprawa wyszła na jaw trader tłumaczył się, że doszło do pomyłki w składaniu zlecenia. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie miała jednak wątpliwości, że doszło do przestępstwa. Miller przyznał się do winy. Dzięki temu pójdzie do więzienia na 5-6 lat, a nie na 25 lat, co mu realnie groziło. Wyrok zostanie ogłoszony ostatecznie w lipcu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Rochdale został z 1,6 mln akcji Apple i stratą 5,4 mln USD, co spowodowało, że przestał spełniać kryteria finansowe stawiane brokerom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy