Kupujący bronią zdobyczy

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 03-12-2003, 00:00

Wczorajsza sesja nie przyniosła znaczących zmian na rynku futures. Posiadacze długich pozycji na kontraktach na WIG20 utrzymali swoje pozycje, ale nie udało się pokonać kolejnych oporów. Dziś może dojść do rozstrzygnięć. Jeśli w trakcie sesji za oceanem nie dojdzie do dużych spadków, można spodziewać się kolejnych prób wzrostu na GPW.

Notowania rozpoczęły się na poziomie 1518 pkt. Gracze byli ostrożni. Słabszy początek na rynku kasowym doprowadził do zejścia kontraktów do 1511 pkt. Dopiero tu doszło do dużej zwyżki do 1542 pkt, a grudniowe kontrakty przekroczyły pierwszy opór na 1530 pkt. Niestety ich wartość nie utrzymała się tu zbyt długo. Wysoka, ponad 15-pkt baza między futures a indeksem WIG20 uaktywniła arbitrażystów, którzy zepchnęli indeks w okolice 1500 pkt. Finisz znów należał do popytu. Zamknięcie sesji wypadło na poziomie 1520 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujący bronią zdobyczy