Kupujący kontratakują

Sebastian Gawłowski
25-08-2004, 00:00

Po kilku dniach podchodów pod 1700 pkt wrześniowa seria kontraktów na WIG20 pokonała ten opór. Indeks zrobił to wcześniej. Jednak dopiero teraz wyraźniejsza zwyżka ponad ten opór pociągnęła w górę kontrakty. Pojawił się też arbitraż wykorzystujący wysoką, ujemną bazę pomiędzy kontraktami a indeksem. Na zamknięciu baza przeszła na plus. Nadal rośnie liczba otwartych pozycji, co zapowiada zbliżające się ożywienie na rynku. Na dzisiejszej sesji przynajmniej początek będzie byczy.

Notowania rozpoczęły się bez zmian — na poziomie 1680 pkt. Pierwsza godzina sesji upłynęła na przełamaniu oporu na 1687 pkt i podciągnię- ciu kursu kontraktów na WIG20 do 1695 pkt. Jednak opór w strefie 1700 pkt wyraźnie onieśmielał. Optymizm wśród graczy na rynku terminowym pojawił się dzięki odważniejszym wzrostom na rynku kasowym. WIG20 przeszedł ważny poziom 1710 pkt. Wtedy najpopularniejsza seria futures ruszyła zdecydowanie do góry, osiągając maksimum na poziomie 1724 pkt. Wczoraj podaż nie była w stanie skontrować uderzenia kupujących. Zamknięcie wypadło więc jeszcze wyżej — na poziomie 1728 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujący kontratakują